Jak Polska wypadła w pierwszych Mistrzostwach Świata GeoGuessr?

Pierwsze w historii Mistrzostwa Świata GeoGuessr okazały się wielkim sukcesem. Trofeum przed podekscytowaną publicznością w Sztokholmie wzniósł do góry Pieter ”Consus” Noordijk z Holandii.

Odkrywaj świat z GeoGuessr – kliknij tutaj i już teraz graj za darmo na telefonie

Ponieważ gra geograficzna GeoGuessr powstała w Szwecji, nie jest zaskoczeniem, że inauguracyjne Mistrzostwa Świata odbyły się w stolicy Szwecji, Sztokholmie.

Bilety na to wydarzenie rozeszły się w mgnieniu oka, a atmosfera w hali podczas dwóch dni zmagań w ramach Mistrzostw Świata była niesamowita. Reprezentantem Polski wśród 24 najlepszych graczy na świecie był ”Giovanni”.

Zacznijmy jednak od początku – czym jest GeoGuessr?

GeoGuessr to gra geograficzna, która posiada ponad 60 milionów graczy na całym świecie. Gra rozpoczyna się od tego, że zostajemy umieszczeni gdzieś na świecie na mapach Google Streetview, a następnie ruszamy w poszukiwaniu wskazówek dotyczących naszej lokalizacji.

Historyczny zwycięzca

Gdy wydaje ci się, że już odgadłeś, gdzie się znajdujesz, musisz oznaczyć swoje przypuszczenie na mapie.

Wróćmy jednak do weekendowych Mistrzostw Świata w Sztokholmie. Zwycięzca nie tylko zdobył tytuł pierwszego w historii mistrza świata GeoGuessr, ale także największą część z puli nagród w wysokości 50 000 USD, o którą rywalizowało 24 uczestników.

Po dwóch intensywnych dniach rozgrywek nadszedł wreszcie czas na wielki finał, oglądany na żywo przez 70 000 widzów. W finale doszło do pojedynku pomiędzy Pieterem ”Consus” Noordijkiem i Mathieu ”Blinky” Huetem.

To niewiarygodne uczucie

Po emocjonującym finale, stojącym na najwyższym poziomie, zwycięzcą został Consus i to on miał okazję podnieść trofeum do góry przed podekscytowaną publicznością w Sztokholmie.

”Nigdy nie wyobrażałem sobie, że tu będę. To niewiarygodne, niesamowite uczucie. Mam nadzieję, że wszystkim podobał się mój występ” – powiedział Pieter ”Consus” Noordijk, który wraca do domu w Holandii bogatszy o 12 000 dolarów.

Sukces Mistrzostw Świata w mediach społecznościowych najlepiej oddaje ten TikTok – ma ponad 6 milionów wyświetleń i 657 000 polubień. Emocjonujący finał naprawdę stał się wiralowy.

Czy możesz być tym, który będzie reprezentował Polskę w następnych Mistrzostwach Świata? Zagraj w GeoGuessr za darmo na telefonie komórkowym już teraz. Kliknij poniższy link, aby rozpocząć.

Zagraj w GeoGuessr za darmo na telefonie – kliknij tutaj, aby zacząć od razu!

Nästa artikel